ODNOWIENIE KODU LEI

Proces odnowienia kodu LEI może potrwać do 7 dni.

Otrzymaj swój kod LEI w ciągu kilku godzin, a nie dni! Najszybszy i najtańszy wniosek o przyznanie kodu LEI w Polsce.
225zł 269zł
/
1 rok 1 rok
225 zł rok 269 zł rok
597zł 690zł
/
3 lata 3 lata
199 zł rok 230 zł rok
925zł 990zł
/
5 lat 5 lat
185 zł rok 198 zł rok
Phone

Adres siedziby podmiotu zgodnie z wpisem we właściwym rejestrze*Uwaga - jeśli data rozpoczęcia relacji dziecko-rodzic przypada po zakończeniu okresu rozliczeniowego, należy powrócić do pytania „Czy jednostka dominująca konsoliduje sprawozdania finansowe/raport roczny?” i zaznaczyć odpowiedź „Nie”.

*Uwaga - jeśli data rozpoczęcia relacji dziecko-rodzic przypada po zakończeniu okresu rozliczeniowego, należy powrócić do pytania „Czy jednostka dominująca konsoliduje sprawozdania finansowe/raport roczny?” i zaznaczyć odpowiedź „Nie”.

LEI rejestracja za pomocą VISA
LEI rejestracja za pomocą Mastercard
LEI rejestracja za pomocą PayPal


Odnowienie kodu LEI

Kod LEI należy odnawiać corocznie. Oznacza to, że kod LEI wydany 02.01.2018 będzie musiał zostać odnowiony przed 02.01.2019. Jeśli termin upłynął, Twój kod LEI będzie nieaktywny aż do ponownego odnowienia. Ten proces odnowienia jest konieczny w celu zapewnienia, że dane w globalnej puli numerów LEI są odpowiednie i aktualne.


Jak odnowić kod LEI?

Proces odnawiania jest prosty:

  1. Podać kod LEI lub nazwę firmy w formularzu zgłoszeniowym.
  2. Formularz zostanie automatycznie uzupełniony o aktualne dane z bazy danych GLEIF. Dane te można modyfikować, jeśli w ciągu roku zostały one zmienione.
  3. Przyślij wniosek.
  4. Zajmiemy się odnowieniem.

Jaka jest różnica pomiędzy przeniesieniem a odnowieniem kodu LEI?

Odnowienie numeru LEI jest coroczną aktualizacją danych rejestracyjnych odnoszących się do podmiotu prawnego w bazie danych GLEIF. Dane odnoszące się do podmiotu muszą być aktualizowane co najmniej raz w roku.

Transfer numeru LEI jest przeniesieniem numeru LEI od jednego usługodawcy do drugiego. Numer LEI można przenosić w celu zapewnienia klientowi możliwości wyboru pomiędzy usługodawcami. Jeśli klient nie jest zadowolony z opłat, usług lub jakości danych, może przenieść swój numer LEI do innego emitenta LEI (LOU). W procesie przeniesienia numer LEI nie ulega zmianie. Jest to proces finalny, który nie jest widoczny dla klientów końcowych. Wszystkie numery LEI są ważne w każdej jurysdykcji. Dostawcy usług inwestycyjnych nie mogą odróżniać numerów LEI zgodnie z LOU.


Usługa odnowienia na wiele lat.

Wiemy, że odnowienie numeru LEI co roku może być procesem czasochłonnym.

Rejestr LEI oferuje automatyczne odnowienie numeru LEI na okres 1, 3 lub 5 lat. Niezależnie od okresu, otrzymasz powiadomienie z Rejestru LEI na miesiąc przed upływem terminu.

W przypadku wieloletniego odnawiania numeru LEI, Rejestr LEI będzie odpowiedzialny za aktualizację Twoich danych przed odnowieniem  z oficjalnego rejestru firmy, i odnowi Twój numer LEI raz w roku. Naszym celem jest aktualizacja i zachowanie dokładności danych dotyczących Twojego numeru LEI.


Ważność mojego kodu LEI upłynęła – czy mogę go odnowić, czy też muszę ubiegać się o nowy kod LEI?

Nie, nie można ubiegać się o nowy kod LEI, wygasły numer LEI musi zostać odnowiony. Po przypisaniu kodu LEI osoby prawnej nie można go zmienić. Kod LEI to unikalny identyfikator i każda firma może mieć tylko jeden kod LEI.


Gdzie mogę sprawdzić następną datę odnowienia dla mojego kodu LEI?

Można sprawdzić następną datę odnowienia kodu LEI na naszej stronie internetowej lub odwiedzić bazę danych GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation).


Nie potrzebuję już kodu LEI. Co muszę zrobić?

Zawsze sugerujemy, aby zachować aktywność numeru LEI. Jeśli jednak masz pewność, że nie potrzebujesz już tego numeru, po prostu nie dokonuj opłaty za przedłużenie, a numer LEI przestanie być aktywny. Z Twojej strony nie potrzeba dalszych działań.


Jeśli mój kod LEI stracił ważność, czy muszę dokonać opłaty za nowy kod LEI, czy za jego odnowienie?

Traktujemy wygasły kod LEI tak, jak należy - płacisz tylko za odnowienie, a nie za koszt uzyskania nowego kodu LEI. Nasze ceny są jawne - kliknij tutaj, aby zobaczyć cennik!

LEI:
Data następnego odnowienia kodu LEI:
Kod LEI jest obecnie zarządzany przez [current_lou]. Możesz jednak przenieść go do naszego partnera Ubisecure Oy (RapidLEI).
Kod LEI utracił ważność i należy dokonać corocznego odnowienia w ramach procesu przeniesienia.
Twoim kodem LEI zarządza obecnie [current_lou]. Wkrótce przeniesiesz swój kod LEI pod kontrolę Rejestru LEI. Aby ukończyć proces, musimy przenieść Twój kod LEI na nasze Partnerskie LOU, RapidLEI. RapidLEI jest to wystawca kodów LEI z akredytacją GLEIF. Prosimy wybrać między przeniesieniem regularnym (bez odnawiania kodu LEI) lub przeniesieniem z odnowieniem kodu LEI.

Jaka jest różnica między przeniesieniem, a odnowieniem numeru LEI?Odnowienie numeru LEI jest coroczną aktualizacją danych rejestracyjnych dotyczących podmiotu prawnego w bazie danych GLEIF. Dane dotyczące podmiotu muszą być aktualizowane co najmniej raz w roku.

Transfer numeru LEI jest przeniesieniem numeru LEI od jednego usługodawcy do drugiego. Przeniesienie numeru LEI zapewnia klientowi możliwość wyboru pomiędzy usługodawcami. Jeśli klient nie jest zadowolony z opłat, usług lub jakości danych, może przenieść swój numer LEI do innego emitenta LEI (LOU). Podczas procesu przeniesienia numer LEI nie ulega zmianie. Jest to proces finalny, który nie jest widoczny dla klientów końcowych. Wszystkie numery LEI są obowiązujące w każdej jurysdykcji. Dostawcy usług inwestycyjnych, zgodnie z LOU, nie rozróżniają numerów LEI.

Rejestr numerów LEI oferuje usługę przeniesienia oraz odnowienia numeru LEI w celu zapewnienia najwyższej dokładności danych.
Aby kontynuować proces odnawiania, najpierw musimy przenieść Twój kod LEI, prosimy skorzystać z formularza przenoszenia kodu LEI w celu kontynuacji procesu odnawiania.
"Drogi kliencie, Twoim kodem LEI zarządza obecnie nasz partner LOU RapidLEI, lecz bez naszego udziału jako Agenta Rejestracyjnego. Doceniamy Twoje zainteresowanie naszą usługą, lecz niestety obecnie nie jesteśmy w stanie zająć się Twoim podmiotem. W celu odnowienia swego kodu LEI prosimy o kontakt z RapidLEI bezpośrednio pod adresem [email protected] lub wizytę na ich witrynie partnerskiej celem odszukania swego partnera lokalnego. Dziękujemy za wyrozumiałość! Zespół Wsparcia Rejestru LEI"
Drogi Kliencie, Obecnie posiadasz z nami ważną umowę dotyczącą kodu LEI [lei]. Umowa ta jest ważna do dnia [paid_until]. Oznacza to, że corocznie będziemy odnawiać Twój kod LEI do dnia [paid_until]. Swoje dane dotyczące LEI możesz sprawdzić tutaj: [leicert_link] Jeśli chcesz zaktualizować swoje dane LEI lub masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami pod adresem [site_email]
Czy zgadzasz się na przeniesienie i pragniesz odnowić kod LEI przy pomocy tego samego wniosku?
Twój wniosek o przeniesienie kodu LEI jest niemal ukończony. W ramach ostatecznego potwierdzenia musimy się upewnić, że celowo wybrałeś przeniesienie kodu LEI bez odnowienia danych. Czy jednak chciałbyś odnowić swój kod LEI wraz z przeniesieniem?