ODNOWIENIE KODU LEI

Proces odnowienia kodu LEI może potrwać do 7 dni.

LEI rejestracja za pomocą VISA
LEI rejestracja za pomocą Mastercard
LEI rejestracja za pomocą PayPal


Odnowienie kodu LEI

Kod LEI należy odnawiać corocznie. Oznacza to, że kod LEI wydany 02.01.2018 będzie musiał zostać odnowiony przed 02.01.2019. Jeśli termin upłynął, Twój kod LEI będzie nieaktywny aż do ponownego odnowienia. Ten proces odnowienia jest konieczny w celu zapewnienia, że dane w globalnej puli numerów LEI są odpowiednie i aktualne.


Jak odnowić kod LEI?

Proces odnawiania jest prosty:

  1. Podać kod LEI lub nazwę firmy w formularzu zgłoszeniowym.
  2. Formularz zostanie automatycznie uzupełniony o aktualne dane z bazy danych GLEIF. Dane te można modyfikować, jeśli w ciągu roku zostały one zmienione.
  3. Przyślij wniosek.
  4. Zajmiemy się odnowieniem.

Należy pamiętać, że w trakcie procesu odnawiania numeru LEI może on zostać przeniesiony do innego usługodawcy.


Jaka jest różnica pomiędzy przeniesieniem a odnowieniem kodu LEI?

Odnowienie numeru LEI jest coroczną aktualizacją danych rejestracyjnych odnoszących się do podmiotu prawnego w bazie danych GLEIF. Dane odnoszące się do podmiotu muszą być aktualizowane co najmniej raz w roku.

Transfer numeru LEI jest przeniesieniem numeru LEI od jednego usługodawcy do drugiego. Numer LEI można przenosić w celu zapewnienia klientowi możliwości wyboru pomiędzy usługodawcami. Jeśli klient nie jest zadowolony z opłat, usług lub jakości danych, może przenieść swój numer LEI do innego emitenta LEI (LOU). W procesie przeniesienia numer LEI nie ulega zmianie. Jest to proces finalny, który nie jest widoczny dla klientów końcowych. Wszystkie numery LEI są ważne w każdej jurysdykcji. Dostawcy usług inwestycyjnych nie mogą odróżniać numerów LEI zgodnie z LOU.


Usługa odnowienia na wiele lat.

Wiemy, że odnowienie numeru LEI co roku może być procesem czasochłonnym.

Rejestr LEI oferuje automatyczne odnowienie numeru LEI na okres 1, 3 lub 5 lat. Niezależnie od okresu, otrzymasz powiadomienie z Rejestru LEI na miesiąc przed upływem terminu.

W przypadku wieloletniego odnawiania numeru LEI, Rejestr LEI będzie odpowiedzialny za aktualizację Twoich danych przed odnowieniem  z oficjalnego rejestru firmy, i odnowi Twój numer LEI raz w roku. Naszym celem jest aktualizacja i zachowanie dokładności danych dotyczących Twojego numeru LEI.


Ważność mojego kodu LEI upłynęła – czy mogę go odnowić, czy też muszę ubiegać się o nowy kod LEI?

Nie, nie można ubiegać się o nowy kod LEI, wygasły numer LEI musi zostać odnowiony. Po przypisaniu kodu LEI osoby prawnej nie można go zmienić. Kod LEI to unikalny identyfikator i każda firma może mieć tylko jeden kod LEI.


Gdzie mogę sprawdzić następną datę odnowienia dla mojego kodu LEI?

Można sprawdzić następną datę odnowienia kodu LEI na naszej stronie internetowej lub odwiedzić bazę danych GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation).


Nie potrzebuję już kodu LEI. Co muszę zrobić?

Zawsze sugerujemy, aby zachować aktywność numeru LEI. Jeśli jednak masz pewność, że nie potrzebujesz już tego numeru, po prostu nie dokonuj opłaty za przedłużenie, a numer LEI przestanie być aktywny. Z Twojej strony nie potrzeba dalszych działań.


Jeśli mój kod LEI stracił ważność, czy muszę dokonać opłaty za nowy kod LEI, czy za jego odnowienie?

W przeciwieństwie do wielu dostawców usług traktujemy wygasły kod LEI tak, jak należy - płacisz tylko za odnowienie, a nie za koszt uzyskania nowego kodu LEI. Nasze ceny są jawne - kliknij tutaj, aby zobaczyć cennik!