Rejestr LEI i RapidLEI ogłaszają oficjalne partnerstwo

Optymalizacja dostępności kodu LEI dla organizacji na całym świecie.

Londyn, Wielka Brytania i Tallinn, Estonia. 10 stycznia 2019 r. – Rejestr LEI, lider w dostarczaniu i zarządzaniu kodami LEI oraz RapidLEI, w pełni akredytowany emitent LEI specjalizujący się w automatyzacji procesu emisji LEI, w dnu dzisiejszym ogłosili nawiązanie partnerstwa. Rejestr LEI będzie oferował kody LEI wydawane przez RapidLEI, aby rejestracja kodów dla ich globalnych klientów była szybsza i dokładniejsza.

W przeciwieństwie do innych globalnych identyfikatorów firm, LEI jest popierany przez państwa grupy G20, i dlatego posiada on rozmach i wsparcie dla pokonania wszelkich przeszkód związanych z przyjęciem najlepszych praktyk i przepisów prawnych w wymiarze globalnym.

Rejestr LEI, założona w 2018 r., oraz RapidLEI, założona w 2018 r., mają wspólną misję uczynienia kodów LEI bardziej dostępnymi dla organizacji na całym świecie, oraz rozwijania i promowania przypadków zastosowania nowych technologii, w których LEI pełnią funkcję „pojedynczego weryfikowalnego identyfikatora korporacyjnego”. Te dwie stosunkowo nowe firmy w ekosystemie LEI są zgodne co do tego, że połączenie technologii automatyzacji i doskonałej obsługi klienta jest konieczne, aby lepiej zaspokajać potrzeby istniejącego rynku kodów LEI i zapewnić, że LEI znajduje zastosowanie w nowych technologiach.

Rejestr LEI jest oficjalnym agentem rejestracyjnym reprezentowanym w 25 krajach, i ma znaczący udział w rynku wdrażania i dystrybucji kodów LEI. RapidLEI to nowo akredytowany emitent kodów LEI, lub LOU (Local Operating Unit), i od momentu uruchomienia w czerwcu 2018 r. firma ta odnotowała najwyższy wzrost na rynku emisji kodów LEI, wyprzedzając istniejących emitentów LEI i notując 600% wzrost bazy klientów w ujęciu kwartalnym.

Obie firmy, od momentu uruchomienia RapidLEI, prowadzą popartą wielkimi sukcesami współpracę. Obecnie Rejestr LEI przyjmuje prawie 1000 wniosków o przyznanie kodów LEI miesięcznie, a RapidLEI to jedyny emitent LEI, który jest w stanie potwierdzić wnioski o nadanie kodu LEI w ciągu kilku minut. Technologia automatyzacji RapidLEI zapewnia również wyższy poziom dokładności kodów LEI.

Toomas Pavelson, Dyrektor Generalny firmy Rejestr LEI, powiedział, że obie strony podzielają tę samą wizję. „Chcemy ułatwić proces składania wniosku o przyznanie kodu LEI. Prosty formularz aplikacyjny, automatyczne uzupełnianie danych, różnorodność metod płatności, podpis cyfrowy, automatyczna kontrola poprawności danych – wszystko to powinno sprawić, że proces ten będzie bezbolesny i przeprowadzony w ciągu kilku minut. Oznacza to obniżenie cen dla wnioskodawcy i sprawia, że kody LEI są bardziej dostępne.”

Paul Tourret, dyrektor ds. rozwoju korporacyjnego RapidLEI, powiedział: „Założyciele RapidLEI mają długą historię rewolucjonizowania rynku tożsamości transakcyjnej poprzez wykorzystanie automatyzacji i obsługi klienta w celu zapewnienia lepszej i szybszej dostępności oraz doświadczenia. Zauważyliśmy to w XXI wieku z chwilą rozpoczęcia działalności przez dostawców SSL, takich jak GlobalSign i GeoTrust Europe, a teraz widzimy podobną możliwość sprawienia, aby LEI były tak wszechobecne jak SSL. Współpraca ze światowej klasy partnerami, takimi jak Rejestr LEI, pozwoli realizować nasze wspólne cele, i cieszymy się na długą i owocną współpracę z korzyścią dla klientów Rejestr LEI”.

Kody LEI dostępne są w Rejestr LEI www.leirejestr.pl.